mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

Given 700 ml of oxygen at 7 ºC and 106.6 kPa pressure, what volume does it take at 27ºC and 66.6 kPa pressure
6th grade math help :D....
In the text, the author describes scientists carefully studying a natural phenomenon to make accurate predictions about rainfall. What else do you think scienti
the first term of a geometric sequence is 3 and the comaon ratio is 5 find the 8th term.
ASAP! Many saw Adams as weak and timid for not answering this challenge to American pride. He attempted to rebound and show his tougher side by signing the ____
cos 60° = 1/2 and sin 60º SQT 3/2 True or false
Who did Texas belong to before the territory declared independence
Which type of meter accents the first beat in each measure?
How did the Nazi party enforce the Law for the Prevention of Genetically Diseased Offspring? A. by outlawing marriage between people with disabilities B. by enf
Answer this quickly please! Lisa started to drive from Boston to Washington, DC, which is 440 miles away, at 8:00 AM. For the first four hours of her trip, Lisa