myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

who decided the election of 1800 and why ?
Nick bought a video game for $55, which was 20% off the original price. what was the original price?
which number is 100 less than 61 tens?
what is the negative of -1/3 and why??
Consider the relation {(–4, 3), (–1, 0), (0, –2), (2, 1), (4, 3)}.Graph the relation.State the domain of the relation.State the range of the relation.Is
The tickets for the concert are selling for $12.00. Juanita is going to the concert with a group of 25 people. There is a discount of 1/8 off each ticket for gr
jessicas shoebox is 20 centimeters long and 10 centimeters wide. how many more millimeters is the length of the shoebox than the width
which number is 100 less than 61 tens?
In the book: A Wrinkle in timeWhat advice, which was given by Mrs. Who, does Charles Wallace forget to follow?A.Only fools are afraid.B.Go off on your own when
if the score is 90% and the total is 70 what is the number correct ?