Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Please please please help me asap!

Please please please help me asap class=

Respuesta :

ericthomasmason
ericthomasmason ericthomasmason
  • 01-10-2021

Answer:

Distributive

Step-by-step explanation:

Answer Link
mariaenriquez2005 mariaenriquez2005
  • 01-10-2021
answer is distributive
Answer Link

Otras preguntas

i - if ur in k12 and in 8th grade when the hell do we go bck to school? cus my courses ain't loading lol so uh yah lmkkk .​
3(-2a-4)+3a using distributive property
Drip—hiss—drip—hiss fall the raindrops / on the oaken log which burns, and steams, and smokes the ceiling beams. Which technique is being used
4 quarts of organic grapes cost $20 what is the cost per quart
Here are the ingredients needed to make 8 biscuits. Biscuits To make 8 biscuits 90g of butter 35g of sugar 125g of flour Hamid has 315g of butter 150g of sugar
briefly explain one specific technological advance that stimulated economic growth in the period 1840 to 1857. please help :)
about Ganesh Man Singh​
Can someone answer all of these please? 1. What is an oxymoron? 2. What is the difference between hyperbole and an understatement? 3. What is one similarity an
Simplify: -9d8d-6d - 8 )
Plz help.For what value of x is line m parallel to line n?