jakechadisthecool jakechadisthecool
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST class=

Respuesta :

spritesoda07
spritesoda07 spritesoda07
  • 01-03-2021
Ryan bought 18 pens from rite aid.

If he bought 24 pens for $0.60, and 18 pens for $0.80, he would have spent $14.40 at each store. 24+18 adds up to 42.
Answer Link

Otras preguntas

Write x < -3 in set-builder notation
Which of the following phases of matter gives off light? A. Liquid B. Plasma C. Gas D. Solid
How many presidents have there been die while in the office in the United States.
why are coal,nuclear,oil,and natural gas determined to be non-renewable types of energy resources ​
PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!
How do Zinn's conclusions about the purpose and method of English colonization compare to Schweikart's? Give specific examples of similarities and differences.
Brenda received $25 for babysitting for 3 hours. If she is paid proportionally, how much should she get for 7.5 hours?​
Find the equation of the tangent line to the curve at the given point? y = x cot(x) at the point with x-coordinate= π/4
how were the lives of free african americans similar to those of enslaved african americans in the 1700's
What is the profit percentage if the selling price is Rs 3000 and the cost price is RS 2000? * 5% 15% 50% 100%