rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

What is a specialized form of diffusion
Abraham Lincoln's "A House Divided" speech is historically significant because in it he declares war on the South.
Which explains the authors purpose for using irony in charles?
Decency, justice, worth of the individual, and equal opportunity illustrate basic american
"sam's furniture was destroyed by a fire. the furniture cost $1200 when it was purchased, but similar new furniture now costs $1800. assuming the furniture was
"God bless me!" said Sancha Panza, "did I not tell your worship to mind what you were about, for they were only windmills? and no one could have made any mistak
describe the general features of three of the vertical climate zones found in South America
Out of 245 racers who started the Eugene marathon, 203 completed the race, 38 gave up, and 4 were disqualified. What percentage of racers did not complete the m
Est-ce que tu regardes la télé le soir? Toi: Record your answer. _____________ Moi aussi je regarde la télé. Quelle est ton émission préférée? Toi: Record yo
Need help on this question please