becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

whats the answer for this?? 2×56 (76,04??
Why did people distrust doctors during the 18th and 19th centuries
Explain how breast cancer genes are still present in the population, despite cancer related surgeries and deaths.
The Money Price One Must Pay For One Of More Of Something Is Its a.demand curve b.opportunity cost c.marginal cost
The Hebrew nation was split into two parts: _____. Judah and Tyre Israel and Judah Israel and Sinai
if you have good judgment and can handle pressure on the job, you show _____. a. diversity b. punctuality c. professionalism d. teamwork
shakira pay $33 for 22 pounds of peanuts at the price per pound is the same how much will she could have to pay another to buy 15 pounds of peanuts
Which property is best to use when determining the strength of an ionic bond in a solid?
If the volume of a sphere is 36π cubic units, what is the radius?
Analyzing data in graphs or charts allows you to? A -make observations B -make predictions C -run new experiments D -create new tools BEST answer