JahCwp063 JahCwp063
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

shakira pay $33 for 22 pounds of peanuts at the price per pound is the same how much will she could have to pay another to buy 15 pounds of peanuts

Respuesta :

MaMariah
MaMariah MaMariah
  • 02-09-2016
$33/22=$1.5 per pound $1.50 x 15 pounds = $22.50
Answer Link

Otras preguntas

3. The height of a triangle is 4 inches shorter than its base. The area of the triangle is 198 square inches. Find the dimensions of the triangle (system of equ
Correct answers only, this is KA (I will report if there r mistakes)
Explain how du hais mother is being humiliated here in red scarf girl
Human beings have been creating and enjoying music for thousands of years. A. True B. False
Which equation represents the graphed function? -3x + 2 = y -2/3x+2=y 3/2x-3=y 2x-3 = y
Find the area of triangle
Why didn't the snobbish potatoes want their daughter to marry a news broadcaster
Can anyone solve this correctly?
What is the mean absolute deviation of Madison's exercise times? Madison's Exercise Times 20 25 35 40 55
Write the color that is typically associated with each of the following. Be sure to do the agreement of the colors with the items. un bation de basket-ball