sheena70 sheena70
  • 01-01-2019
  • English
contestada

i bought the ---- from the sundry shop
a. dozen
b. loaf
c. bouquet
d. comb

Respuesta :

zjamieee zjamieee
  • 01-01-2019
c. bouquet
A doesn't make sense
Answer Link
mary4228 mary4228
  • 01-01-2019
I’m going to say a loaf
Answer Link

Otras preguntas

60 cups of popcorn feed 15 students. How many cups of popcorn are needed to feed 70 students ? A 280 cups B 900 cups C 1,050 cups D 4,200 cups
What is a ventifact?
PLEASE ANSWER BEFORE JAN 1, 2020!!! Which of the following statements correctly describes meiosis? A. The cells produced at the end of meiosis are genetically i
Fill in the blanks Though everyone in ancient Greece spoke the same language and worshipped the same_ , Greece was not a united country Instead Greece was spli
Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?
Can someone please tell how to do this?
Please answer the question
Please help me I beg you substituteion with negative number & order of operations unite 2
Widget Wonders produces widgets. They have found that the cost, c(x), of making x widgets is a quadratic function in terms of x. The company also discovered tha
What do expressions ( three squared three ) and ( three squared four) have in common