AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
what is -16=0.2b equal
If you 30,400 people died in 2015, how many deaths per hour
Who played the role of Jack Sparrow in the movie, Pirates of the Caribbean?Wesley SnipesJohnny DeppSylvester StallionMel Gibson
Plz help I need the answers to this ASAP
Fermentation is carried out regularly, and not only during oxygen emergencies, by what organisms?
Which of the following describes the physical state of the layers of the Earth from the outside to the center? A. solid, solid, partially, melted, liquid B. so
Which of these medications would be classified as a Category X substance that is not to be used during pregnancy? A Lorazepam (Ativan) B Alprazolam (Xanax) C
86% percent of senators support a bill. What fraction of senators support the bill?
2/3 of the women at the party wear jewelry. 1/4 of the women wear a black dress. If there are 50 more women wearing jewelry than women with a black dress and h
A leaky faucet has a drip that produces 1.2 drops per second. How many drops will occur in one day?. Show all steps neatly.Write your anser in scientific notati