cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

A cat's heart beats approximately 45 times in 15 second. at this rate how many times does the cat's heart beat per second?
Can you explain and show work step by step please thank you so much for your time and efffort
What would most likely happen if a person increased the amount of saturated fat in his or her diet? The person's risk of cardiovascular disease would increase.
How does the U.S. government ensure stability in the market economy? A. It encourages the creation of monopolies. B. It purchases companies in other countries.
what is the equation of a line with a slope of -1 and y intercept of -5
RECIPE COMPONENTS Please help me with this problem
Which descriptions from the list below accurately describe the relationship between A ABC and A DEF? Check all that apply. 120" B 3 420 22" -C 6 390A 7 38" 10 А
Describe how glucose is reabsorbed from the nephron back into the blood
I solved 12 I need help with 13 plzzzzzz
What is one security feature of digital payments? A. Digital payments make online transactions easier. B. Each payment has a unique code. C. Smart speakers can