vanessa8y29
vanessa8y29 vanessa8y29
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

a 2 gallon bottle of tide costs 32.16 what is the price per quart

Respuesta :

HippoMathMan
HippoMathMan HippoMathMan
  • 02-04-2018
$4.02 is the price, since one gallon is 4 quarts you multiply that by two and get 8. So you divide 32.16 by 8 and get your answer of $4.02
Answer Link

Otras preguntas

Imagine a mother and a father who both have dimples and are heterozygous for the trait, or Dd. They are the P generation, or parent generation. Create a Punnett
1.1(3) as a simplified fraction
Please help thank you
Excerpt from The Gettysburg Address Abraham Lincoln 4 But, in a larger sense, we cannot dedicate ... we cannot consecrate ... we cannot hallow this ground. Wh
help me outGive the correct answer1+2=212+3=363+4=434+5=?​
If a =8 and c=10 find b with a triangle
how did Bill Gates impact the world ​
How deep below the surface is the outer core(if we dug from the surface, at what depth would we hit it?
bonding explanation class 10 briefly​
Write down parts of the report