aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

List multiples to find the LCM of 27 and 45 A. 45 B. 675 C. 1, 215 D. 135
why are rain forest so important?
The Reverend Jesse Jackson founded what organization on December 24, 1971?
I have a bag of trail mix.half of the bag contains peanuts.1/4of the bag is chocolates candies, and 1/4of the bag is dried fruit. What is the probability that I
What social problems needed to be addressed in the United States in the late 19th and early 20th centuries
the area of a reactangle mirror is 11 11/16 square feet the width of the mirror is 2 2/4 feet. if there is a 5 foot tall space on the wall to hang the mirror wi
What was the main reason that people decided to leave their homes and head west in the late 1800s? (Points : 3) for adventure for economic opportunity to start
Which civilization ushered in an era of prosperity as Greece's first military and economic superpower
European civilization was formed by Germanic peoples, the Christian church, and the ...
14. Write the improper fraction as a mixed number in simplest form. 65/ 8 A. 6 1/7 B. 8 1/8 C. 5 1/8 D. 9 2/7 NEXT QUESTION 15. 45/4 A. 11 1/4 B. 12 1/4 C. 1