etripp234
etripp234 etripp234
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

Abby can buy bottles of water in packages of 6 for $8.22 or in packages of 4 for $8.52. How much money does she save by buying 12 bottles of water at the better price?

Respuesta :

caitsearfoss
caitsearfoss caitsearfoss
  • 04-03-2018
She would save $9.12 by using the better sale! I hope this helped!:)
Answer Link

Otras preguntas

The radius of a circle is 4 1/2 inches. What is the circles circumference in terms of 3.14 (pie)
C xy2 ds, c is the right half of the circle x2 y2 = 4 oriented counterclockwise
Lets say you were doing an experiment on two different chemicals in two different test tubes. One chemical is giving off oxygen gas or hydrogen gas the other is
What lie does Abigail tell about Tituba?
what other duties does the president have?
_______ put people at a high risk for developing arthritis.
Around the same time as the Roman Empire converted to Christianity, what changes were occuring in the kingdom of Aksum? A. Trade decreased due to the rise of th
plz help me and show the wurking
Complete the following statement. Write-sometimes-always-neverThe opposite sides of a parallelogram are _______ congruent
What was one of Portugal’s main goals in exploring the west coast of Africa?