mlynch78 mlynch78
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?

Respuesta :

bryanluis2004 bryanluis2004
  • 02-03-2018
the unit price is $0.03
Answer Link
AbbyJazlynn
AbbyJazlynn AbbyJazlynn
  • 02-03-2018
The unit price is $0.03
Answer Link

Otras preguntas

Please help!!! (-x/2)+(1/2x)=(-4/x)
___________ is/are formed between two air masses that have different temperatures. The temperature increases The temperature remains steady The temperature dro
How can the principle of overload be applied to a sport, such as tennis or basketball?
What is true of a basic solution at room temperature? it has a ph value below 7. it has a greater concentration of hydroxide compared to hydronium ions. it has
Why does the chief justice - not the president of the senate - preside over the impeachment trial of a president?
What are the factors of the polynomial below? x²+8x-20 A. (x+10)(x-2) B. (x+2)(8x-2) C. (8x+12)(x-1) D. (x+8)(x-2)
Which concept, brought forward by Locke, represented a shift in thinking about the role of government? A. Citizens must support monarchs because they were chose
What is the definition of evolve
As a novelist, Hawthorne was greatly influenced by the works of ______. Sir Walter Scott Samuel Richardson James Fenimore Cooper Henry James
Which of the relations given by the following sets of ordered pairs is a function? Select one: a. { (2,4),(2,6),(2,8),(2,10),(2,12) (2,4),(2,6),(2,8),(2,10),(2,