Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
What can be a business name for a Spinning Jenny
What is the meaning of glanced
Which factors are most significant in describing the climate of a region? a.latitude and longitude b.temperature and precipitation c.elevation and amount of
Which statement accurately describes the relationship between cytokinesis and mitosis? Mitosis includes interphase and cytokinesis. Cytokinesis precedes mitosis
How many cups of sugar are needed for each egg? How do you know? Show your work please Your sister notices that she needs three times as much baking powder as
Please help! Simple math question The equation needs to use x, y, and an =. Thanks!!!
I need help.............
Read the excerpt from The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde. The court was very cool and a little damp, and full of premature twilight, although the sky,
The figure is drawn on centimeter grid paper. Find the perimeter of the shaded figure to the nearest tenth. A) 17.6 cm B) 10.8 cm C) 15.6 cm D) 18.0 cm
What is domain theory? How does it explain how an electromagnet become magnetic