winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Kay buys 12 pounds of apples each pound costs 3$ if she gives the cashier two 20$ bills how much change should she receive
Turn 294% to a fraction
What is a equivalent ratio to 6/25?
the function f(x) is represented by the table bellow. What are the corresponding values of g(x) for the transformation g(x)=4f(x)?
Imagine you are reading a book and get a paper cut on your pointer finger. Within two days the cut is completely healed and the skin has been repaired. Using yo
Pablo: ¡_____________ es verdad! Tú puedes entrar cuando quieras. Nunca estás en el pasillo sin llave. (1 point)
describe changes that may come with ageing.
one strategy for an effective introduction is to tell an anecdote. true or false
Diversity of physical traits is the result of _____. a. geography, war, and migration b. strict codes against miscegenation c. race wars d. religious beliefs
whats 3/4 times 1/3 ?