bandre4476
bandre4476
03-01-2018
Mathematics
contestada
4 sisters shares three pies equally
Respuesta :
heycheekymichi
heycheekymichi
03-01-2018
If your question is how much each sister would get, the answer would be 3/4.
3 divided by 4 = 3/4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
acrostic poem for cell theory. Especially theory
If at a toy store, 2 board games cost $13.40, what is the unit price of a board game?
What is Fill handle?
Find the measures of center for following. Data Frequency 30 - 34 1 35 - 39 0 40 - 44 3 45 - 49 7 50 - 54 5 55 - 59 10 60 - 64 10 65 - 69 21 70 - 74 12 mode
If 1kg of onion costs Rs 1614, How much onion can be bought for Rs 130?If 1kg of onion costs Rs 1614, How much onion can be bought for Rs 130?
For each table, determine whether it shows that X and Y are proportional. If X and y are proportional, fill in the blank with a number in simplest form. I REALL
Which of the following best shows the commutative property of multiplication? 4 x 3 = 3 x 4 4 x 3 = 4 ÷ 1/3 4 x 3 = 4 4 x 3 = (2 x 2) x 3
I need help in this please! thanks
Chloe charged for admission to her play on three different nights. Each night, a different number of people were in attendance, but remarkably, Chloe collected
Calculate the average rate of change for the given function, from x = −3 to x = 7.