danteisawesome danteisawesome
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

a 10-Ib bag of cherries for $33.49 how much for per Ib

a 10Ib bag of cherries for 3349 how much for per Ib class=

Respuesta :

DivineSolar
DivineSolar DivineSolar
  • 01-12-2017
Divide 33.49 over 10 to get 3.35.

Therefore our answer is $3.35 per pound.

Hope this helps!
Answer Link
someh438 someh438
  • 01-12-2017
Approximately $3.35 per pound ;
$33.49/10
Answer Link

Otras preguntas

Round 8.61 to the nearest tenth.
Born as Saul, his name is known as _________ and he spent his entire life after conversion spreading Christianity.
write out an example of a chemical reaction
Which one is an advantage of a multicellular organism? A. Specialized cells perform specific functions. B. Smaller cells operate more efficiently. C. Different
Relationship B has a lesser rate than Relationship A. The graph represents Relationship A. Which equations could represent Relationship B? Choose all answers t
The lowest common multiple of 45 and 66.
Six grape fruit cost $5.34. How much does one grape fruit cost????
How do you solve 834 divided by 4 using the area model???
True or false: Most of a breaker' s energy is concentrated along beaches.
what is the scientific method