nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

Bolívar had hoped for a unified state in latin america, but
Which of the following will be the solution for a two-order inequality?
Define crystaline polymer and amorphous polymer .Give two example of each polymer.
why should people in the northern hemisphere be concerned about rain forests in the southern hemisphere
the sum of interior angle of quadrilateral equals 340 true or false
your monthly living expenses are $1500 on an income of $1,650 per month. your goal is to have an emergency fund of 4 times your monthly living expenses. your em
What is the correct definition of motif? an idea or object that recurs in a tex the central idea or thesis of a text a universal idea explored in a text an idea
18/14in simplest form
find the coordinates of the midpoint of the segment whose endpoints are h(6,4) and k(2,8)
How many 5-card hands can be formed that include exactly 2 pairs? (example 2 queens, 2 kings)