kimb4 kimb4
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

a slab or ribs at the butcher costs $4.55 per pound how much will it cost if you buy 3.5 pounds of ribs round to the nearest penny

Respuesta :

chwalex1234 chwalex1234
  • 01-11-2017
15.93 because 4.55 times 3 and (4.55/2) so you'll end up with 15.93
Answer Link

Otras preguntas

English Write a letter to your friend wishing him or her happy birthday. ​
why does the poet hate the winter season in the second part of the poem?​
How should this situation have been prevented
A rock is suspended from a horizontal support by a string, as shown above. An identical string is attached to the bottom of the rock. A person pulls the bottom
what is radical and how to use it
який характер у месі​
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!
rationolize the denominator √10 - √5 / √5 - √2
use the graph of f to determine each of the following
(I WILL GIVE BRAINLIEST!!!) Find the measure to triangle TUV