Lukamegurine
Lukamegurine Lukamegurine
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

1.)$3 for bagels; &9 for 24 bagels
2.) $12 for 3paperback books ; $28 for 7 pPerback book

(Determine if each pair of rates is equivalent .explain your reasoning)

Respuesta :

thesunami
thesunami thesunami
  • 02-09-2015
3 dollars for bagels and 9 dollars for 24 dollar bagels
Answer Link

Otras preguntas

Why research must contribute to the scientific knowledge base in order to have scientific merit?
The individuals appointed by the states who collectively choose the president are referred to as the
Which of the following describes the zeroes of the graph of f(x) = 3x6 + 30x5 + 75x4?
Today, more than 90 percent of school-age children attend school as compared to _____ in 1890.
14/50 converted into a percent
multiple (8+3i)(3+5i)
What is the value of 5^4 over 5^6
Which region included pine forests and marshes A-new England colonies B/ triangle trade region C- southern colonies
Product A costs her $26.50 She decides mark the product up 30% .How will Emerson charge for product A
When juan was a child, he was attacked by a swarm of hornets. now every time he hears the sound of hornets he immediately becomes frightened. this is an example