jalonndbooth62 jalonndbooth62
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Corey buys 4.16 pounds of apples for $5.20 how much does one pound cost

Respuesta :

choixongdong
choixongdong choixongdong
  • 03-10-2017
$5.20 / 4.16 = $1.25 per pound

answer

it cost $1.25 one pound
Answer Link

Otras preguntas

is 7 over 9 , 5 over 12, and 5 over 8 terminating or repeating decimals? and what are they in decimals? please explain..thx :)
5.4 5.400 less greater
a=(vf-vi)/t solve for tsolve for vi solve for vf
what is the place underground where plates start to slip called.
What does the fact the pi is irrational indicate about it'd decimal equivalent
What is 8.7 billion as a scientific notation
what is 24 ten thousands
What's the algebraic expression of "15 less than a number squared"?
What is the value of 5 in 356,039,763
7.20 7.2 greater equal or less