mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
A single person who wishes to claim a standard deduction and no additional adjustments on his or her federal tax return should use qhich tax form?
Pablo Picasso and George’s Braque created which style of painting
60 POINTS AND BRAINLIEST!!!!! The difference of the product of a number, y, and 3 and 24 is 237. Write and equation and solve to find the number.
list 5 main groups of the periodic table
An object is placed in front of a concave lens, beyond it's focal point. What can you say about images formed by this concave lens? A. They are always virtual.
An astronaut having a mass of 65kg is standing on the surface if the koon. The mass if the moon is 7.36 x 10^22kg and the radius is 1.74 x 10^6m what is the gra
Someone texting or talking stand in average of 27 seconds after they put the phone down are still thinking about what they just did it Called latency
The following question refers to form and style. What does it mean to paraphrase a passage from a work? A. to find reason within the passage based on facts B.
Write the slope intercept form of an equation that passes through the point and is perpendicular to the graph of the equation (2,-4), 2x-3 y=9
A rocket ship is accelerating at 200 m/s2, its mas is 135,000,000 kg. What is the force generated by this acceleration?