makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

how did the relationship between the Portugues and the south American Indians change over time?
if the sales tax for the city of los angeles is 9.75 how much tax would you pap for an item that costs 200.00
In a board game, you must roll two 6-sided number cubes. You can only start the game if you roll a 3 on at least one of the number cubes. (a)Make a list of all
Why do lipids make effective cell membranes in living cells?
A vibrating drum is an example of what kind of energy? 1) Nuclear 2) Chemical 3) Mechanical 4) Electrical
chemical weathering occurs more rapidly in what kind of climates
In his I Have a Dream speech Martin Luther King Jr talked about the world where we would not be judged by the color of their skin and we're children of all colo
What is NOT one of the most common uses of water in the United States?
The first movement of a classical multi-movement work is most often in
Mariam was ambivalent about taking her new promotion at work because..... (finish the sentence)