foresthillfalconone foresthillfalconone
  • 02-03-2024
  • Mathematics
contestada

went into a local shop and bought four items. I paid a total of $7.11. Oddly enough, I noticed that the product of the four prices was also $7.11. How much did I pay for each of the four items?

Respuesta :

wrightdevin279
wrightdevin279 wrightdevin279
  • 02-03-2024

Answer: $1.77

Step-by-step explanation:

This ones a simple one if you use a calculator,

Grab 7.11 and then divide by 4 (7.11÷4), it makes 1.7775 (If you use a calculator)

1.7775 simplified into money would be $1.77

Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help me do this essay please ill give u my email if u agree
What causes refraction of light rays? Please help, Thanks.
Which subject is the most difficult for you and why?
PLEASE HELP ASAP!!!!! ∆XYZ has vertices X(0, 3), Y(2, 0), and Z(4, 2). If you reflect ∆XYZ across the line x = 4, what will be the coordinates of the vertices o
Will give brainliest: Analyze the graph of the given polar curve. If possible, describe the shape of the graph (circle, rose curve, limacon, etc), and state the
help me find the volume to this circle please
Judy wanted to figure out the mass of her backpack. She put the pack on a balance and added 3, 6, and 4 kg weights so that the balance was even. What is the mas
Which of the following is true? A. The Earth and Moon both exert a gravitational force on each other. B. The Moon exerts a gravitational force on the Earth, bu
A group of 3,498 people is going on a boat tour. If each boat holds 66 people, how many boats will the group need? ​
does anybody know this ???