jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

San is five years old. His older brother Tom is 3 times older as Sam. When Sam is 20 how old will Tom be?
The lengths of the legs of a right angle triangle 12 cm and 35 cm. What is the length of the hypotenuse?
Finn bought 2 packs of stickers. Each pack had the same number of stickers. A friend gave him 4 more stickers. Now he has 24 stickers in all. How many stickers
Explain whether a conformer or a regulator could tolerate a wider range of conditions.
Vhl central el camarero sirvió unas chuletas de ____.
The child, hoping to sneak downstairs without being detected to find himself a late night snack. Fragment or Sentence ?
Which territory did president Benjamin Harrison open to settlers on April 22, 1889
This figure shows circle c with diameter lm and inscribed lmn
do anyone know how to solve this? need the answer fast.
George has $23 to spend on Art supplies. He wants to buy markers,paper,and glue. If the total cost of the markets and paper is more than $14, write an inequalit