chlo8928 chlo8928
  • 03-08-2017
  • Business
contestada

If job p includes 20 units, what is its unit product cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-08-2017
I think the answer will be $12,500 I believe
Answer Link

Otras preguntas

How can “dummies,” or what we call pacifiers, impact a baby’s language skills?
Which situation would MOST favor an observational study? A) none of the situations B) The independent variable can be systematically varied across a wide rang
How is the author’s use of a climactic structure reflected in the time that elapses in part two of King Arthur's Socks: A Comedy in One Act? a.A long time elaps
Inez types 280 words in 7 minutes. if she types at the same rate, how many words will she type in 1 hour
describe network in terms of the class computer lab?
Bess has knitted 5/8 of a scarf she's making . has she knotted more than 1/2 of the scarf? hint find an equivalent fraction in eight for half
What is the definition of valid
According to newtons first law of motion an object at rest tends to stay at rest unless what?
Beth has $7,000 in a savings account. the interest rate is 8%, compounded annually. how much will she have in 2 years?
How did the united states’ decision to join the allies affect world war i?