Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Given the following linear function sketch the graph of the function and find the domain and range. ƒ(x) = -3x + 7
can someone help plz.........?
Identify the following sentence as declarative, interrogative, imperative, or exclamatory. We’re late!
who is the fastest man in the world
If a taxi goes 45 miles per hour and drives a distance of 164 miles and charges $20 for every hour driven, how much would the taxi cost?
How do you solve this
What other two things could be added to what you consume each day that could make you even healthier?
Methane (CH4) burns in oxygen to produce carbon dioxide and water. Which reaction is occurring here?
derivative of (3x^2)(secx)
Read the excerpt below and answer the question. The roof came down steep and black like a cowl, reaching out beyond the wide galleries that encircled the yello