jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true about AC? A). The electrons move back and forth B). The +/- polarity is constant C). It is most common in portable devices D). It can
Its cost $45 yo rent a car each day. There is also fee of $12. How much does it cost to rent a car for 5 day, including the fee
If a river in an area begins to have more water than it used to; what will most likely happen?
What element is denoted by 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s2 3d10 4p6 5s2 4d1
What is the painting name, painters name and, time period?
which obligations do you think were the most important to lords? To vassals
I GOT TWO QUESTIONS FOR 15 POINTS 1) Joy determines the total charge, t, for a bag of p pounds of tomatoes at her produce stand using the equation t = 2.33p
What are 3 sentences about the history of Egypt? Thank you for taking aside time to answer this. Please answer this as quickly as possible. :)
PLEASE PLEASE PLEASE HELP ME I REALLY NEED TO GET THIS DONE Part B: To determine whether they used the same number of tiles, set the two expressions equal to e
how do you multiply and divide rational numbers