shalacrawfored shalacrawfored
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

chickens cutlets are on sale for $3.48 per pound how much will it cost o buy 3.5 pounds of chicken cutlets?

Respuesta :

brainchampion brainchampion
  • 02-05-2017
The answer is $12.80 because you have to multiply 3.48 by 3.5
Answer Link
dillon81099 dillon81099
  • 02-05-2017
12.18 you multiply the 3.48 times 3.5
Answer Link

Otras preguntas

simplify the following expression
3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
Lightwaves travel from the air into a lens made of glass. Their velocity decreases as they enter the glass. How does this affect the frequency and wavelength of
Which of the following led to the beginning of the Cold War between the Soviet Union and the US?
The height of a triangle is 2 less than 5 times its base. If the base of the triangle is x feet, and the area of the triangle is 12 square feet, which equation
After you select your recipients, the next step in using the Mail Merge Wizard would be to _____. A. preview your letter B. complete the merge C. your starting
Agatha Christie's company held a local 2-day training program for her and 3 co-workers. They were all paid their regular wages for the time they were released f
select all the statements that can be determined from the table given
Find the sum of the first 100 terms of the arithmetic sequence a1=15 and a 100=307
what is the author's purpose in common sense