cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

A current cannot produce a magnetic field. * True or false
A railroad runs form city A to city B, a distance of 800km, through mountainous terrain. The present one-way travel time (including time at intermediate yards)
what is the best definition of tone
Help ASAP will give brainly
A basketball player's "hang time" is the amount of time the player remains suspended in the air after a jump. The height (in meters) of superstar Michael Jordan
Simplify the following expression
Why was the Democratic Republic of the Congo renamed “Zaire"? A. A name change was required after independence from Belgium. B. The population voted on the name
Elaine Matuszek, the sole stockholder of Matuszek Consulting, started the business by investing $49,000 cash. Identify the general journal entry below that Matu
4. In the hockey season, Chris had 150 shots on goal. She scored on 22% of her shots. How many goals did she score?
which part of the body contains enzymes that break down starch into sugar