Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. If you are in good physical condition, new activities will never be difficult. A.True B.False
Help me out pls ...​
What's the number, if one-fourth of it is 12?
If you’re at the grocery store, how is checking out with one of these mobile payment methods (like Google Pay, Apple Pay or Venmo) different than paying with a
Need help asappp !! :((
*I NEED HELP PLEASEEE
cube 12. A piece of wire is cut and soldered to form the framework of a cube. The volume of the cube is 10.645 cm Find (a) the length of a side of the cube. (b)
Where should you go for confidential advice about your reproductive health? O A. Alocal health clinic O B. Your best friend's house C. A local psychic's office
Please answer correctly !!!!!!!!!!!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Expand and simplity 4(2x - 1)3(2x 5) Plzz help me