demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Why would an organism prefer aerobic respiration as opposed to anaerobic respiration (fermentation)?
8. What is Queequeg's job aboard the boat? harpooner whale spotter first mate helmsman
5. Which equation can be used to solve for x in the following diagram? (3x+12)° २० A. 3x = 180+X B. (3x+12) + x = 90 C. (3x+12) + x = 180 D. (3x+12) = x
Read the paragraph. The Flag Day program was scheduled to take place on the playground’s blacktop. The chorus and the band had practiced patriotic songs, and th
Simplyfy 56 64 I want to simplify
1 tablespoon is equivalent to _____ ml.
What's good computing?
Define: nonpoint-source pollution
For melions birthday she wanted to make fruit punch that had 2 1/2 gallons of orange juice, 4 quarts of cranberry juice, and 3 quarts of apple juice. how much d
What is your favorite thing about summer?