itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

I have been stuck on this one any one please help thank you
is allusion is a way to compare history with the current subject of the poet?
Party leader Adolf Hitler was imprisoned for a year for attempting to A: Hold an election B: promote communism C: over throw the government
a way of writing the relationship between the two quantities being graphed. Pleaseee help!!
How to turn an improper fraction to a mixed number
The best description of a bicameral system is: A.a system that allows incumbents to move between the two chambers during elections B.the sharing of power be
The question is; One kindergartner will be chosen at random to accept a prize. What is the probability that the student is a girl, given that the student is in
HELP PLEASE :) 8.) Lindsey has $25 to spend on breakfast for a Girl Scout sleepover. She plans to buy boxes that cost $2.50 each and a carton of eggs for $3.98
Tate has bag of golf balls: 3 red, 5 blue, 2 yellow, and 2 green. What is the probability that he pulls out a red one, replaces it, and then pulls out another r
Help please I'm so lost