devinbenoit510 devinbenoit510
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

She charges $6.00 for each crate plus $1.25 per pound of apples. The total charge for one crate of apples is $38.00

Respuesta :

amymoscoso amymoscoso
  • 07-02-2017
25.6 pounds of apples

Answer Link

Otras preguntas

Sebastian studies from 3:15 - 4:45. His sister, Sasha studies from 4:30 - 6:15. Who studied longer and by how much
7) Simplify (5^10 x 7^14)^10 A. 5^20 x 7^24 B. 5^100 x 7^24 C. 5^100 x 7^140 D. 5^20 x 7^140
3 8thsof the students in ms.Mull's class rides the bus there are 24 students in the class how many students ride the bus? Explain how to use equivalent fraction
Why did the authors of the declaration of independence fail to address the rights of woman?
Question 13 (fill-in-the-blank worth 2 points) fill in the blank with the correct comparative of más or menos. la gallina es ______ grande que el pollito. ans
Antonina needs to have worked at least 909090 volunteer hours to graduate. She has already volunteered with a housing organization over the summer for 525252 ho
25 POINTS FOR EASY QUESTION Given quadrilateral JKLM with diagonals that bisect the vertices, what kind of quadrilateral is JKLM?
A birds egg is fragile but does not crack under the weight of the mother bird sitting on it.why?
How do I solve for x?
Are groups to which an individual wishes to belong, as when a young basketball player hopes to play someday in the nba or wnba