ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

what are some physical changes that occur at school? at home ? in nature ?
Polished metals have a metallic luster, which means that?
'This life is more important than the next' - Discuss statement Include Christian views - Catholic and Church of England
what happens to the brightness of the light from each bulb as each new bulb is added?
Lily and julian start with the same number. Lily works out half the number and Julian works out 3 quarters The sum of their answers in 275 What was the startin
what type of society did stevenson live in
Is Glass a good conductor of heat? is Metal a good conductor of heat? is wood a good conductor of heat
Consider the following statement. Fourteen more than 12 times the number equals 37 less than 11 times a number. a. Write an equation to represent the statement.
What is .368 written in expanded form?
On a summer afternoon, the sand on the beach can get very hot. When you step on the sand in bare feet, you can burn yourself. Which of the following sentences b