mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

How did the English colonies differ from Spanish and French colonies? A: They had royal governors appointed by their rulers. B:They elected their own rep
Help me, please.......
In a circle graph the central angle of a sector representing 60% of the data would measure how many degrees
An online video service charges a one-time membership fee of $10.75. In addition, the service charges $5.60 each month. What is the total cost after the first
As concentrated energy is used to do _____ , it becomes spread out.
According to the diagram in which layer would most likely find coal deposits
How many assassination attempts did president ford survives in 1975?
a citrus farm sells boxes of navel oranges for $8.00 and boxes of grapefruits for $12.00. The farmer wants to earn at least $4,000. Write an inequality that rep
Lord and Taylor hired 400 store santa's. If each santa sees 125 children a day for 30 days, how many children are seen by Lord and Taylor's santas?
Help!!!!!! Will give Brainlist answer!!!! 3 parts pls thank you so much