Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
Which part of the brain is represented by the highlighted area shown below?
Do bigger organisms have bigger cells? what kind of test would you do to answer this question?
Which are accurate statements about the American Civil War? Choose all answers that are correct. A. At the start of the war, the South had a clear advantage bec
A sports utility vehicle can go 350 miles on 25 gallons of gasoline. How far can it go on 33 gallons of gasoline
which method of organization is appropriate for an essay discussing two shcool funding proposals ? A. chronological order B. spatial order C.order of importance
As the wavelength increases, the frequency? A. decreases and energy decreases B. increases and energy increases C. decreases and energy increases D. increases a
Which of the following characterizes the medieval Japanese political structure? Select one: a. A weak centralized government under strong shoguns who controlled
Which part of a plot structure introduces the conflict or obstacle the main character faces?
in the AP physics textbook it says that if 0 denotes the angle that the vector a=3i+4j makes with the +x axis, then tan 0 =4/3, so 0 =tan^-1(4/3) =53.1 degrees
What were the consequences of the Triangle Shirtwaist Fire?