ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

what are vertically opposite angles
why does the same side of the moon always face the earth?
Binary equivalent of decimal number 170
If x= (a^2)/b, which situation would always double the value of x? (1) Doubling the value of a(2) Halving the value of a(3) Doubling the value of b(4) Halving t
What Is Ethane? Can you help me?
solve for x:    x to the negative 3rd power is equal to 27 over 64
what are the main sacred text of judaism
What is the HCF of 2 x y and 6 x y?
What are Some of the Most Common Energy Sources?
How do you solve a system of equations by elimination when the signs are the same