joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

To calculate the area of the front surface of a box,you (a) add the length to the height (b) add twice the length to twice the height ( c) multiply the length b
does 20 hundredths equal 2 thousandths
You just priced what it would cost to buy vinyl floor tiles at the local tile store. They quoted you $3.29 per tile. When you went home you found the same exact
select difference of (8x2-3x3) - (2x2-5x3)
One of the heaviest rainfalls recorded in Greentown in a 24 hour period was 178.8 centimeters. If the rainfall was constant how many centimeters of rain fell du
Fill in the gaps: .... to the legendary film director Orson Wells, music accounts .... half the work in a movie, mostly without the audience even knowing the na
how does art inspire some people
what is 16,700,000,000,000,000 estimated as the product of a single digit and a power of 10
How do round, spiral, and rod-shaped bacteria look like?
Which statement best describes how the energy stored in ATP is released to drive biochemical reactions? a. Energy is released when the ribose sugar reacts with