tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Aside absorbing water and nutrients, what other functions do the roots serve?
How many people could read in France in 2000, 2001, 2002, 2013?
what is the common name for calcium silicate?
3)    Write an equation for a graph that is the set of points in the plane that are equidistant from the point  F(6,0) and the line x = -6.
why does the same side of the moon always face the earth?
7 facts about water of southwest region
What are Some of the Most Common Energy Sources?
1. What are the next three terms in the sequence?-1 ,9 ,19 ,29 . . .A. 38, 37, 32B. 40, 51, 62C. 39, 49 , 59D. 38, 47, 562. What are the next three terms of the
What Is Solar Radiation?
What cruel action did macbeth order to insure his status