Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The table shows the pricing for four different types of apples.

Type Cost
A $4 for 1.5 kg
B $5 for 2.0 kg
C $7 for 2.5 kg
D $8 for 3.5 kg
Which type costs the least per kilogram?

A

B

C

D

Respuesta :

JaniceneshiaSmith15
JaniceneshiaSmith15 JaniceneshiaSmith15
  • 01-02-2017
Sorry just seen it's D
Answer Link
Brainlyboi1422
Brainlyboi1422 Brainlyboi1422
  • 23-01-2019

Answer:

The answer is A :)

Step-by-step explanation:

I am dong this test k12 :)

Answer Link

Otras preguntas

All employees at FashionMarket get 20% off all clothing and accessories Kim li recently brought a t shirt at fashionMart for a 20% discount conjunction Kim li w
200 people to 240 people
Which equation is used to determine the density of a substance? D = M/V D = M X V D = V/M D = MV2
How do you solve this problem 58=(2/3)w
Defenition of salinity
Please help !! Answer correct for a brainliest and also a thanks ! Don't answer if you don't know it .
How did the arrival of Europeans affect art in the Americas?
What is the oxidation number for each atom in NH4CI?
The ability of carbon to attract electrons is
Aaron borrows $150 from his friend austin. he promises to pay back the money in 4 monthly installments. each month he wants to pay half the amount he paid the p