kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

What is the simple subject of a tornado shape is like a funnel?
What is the unit rate for 14 lb for $2.99
Describe a real-world situation that can be represented by the product 8(-20). Then find the product and explain what the product means in terms of the real-wor
James weight increased in 41 to 45 kilograms. what is the percentage increase?
What is the different between child growth and child development?
how did the akkadian empire form
What is mercantilism? A. an economic policy that relies on a ruling government to increase the wealth of a nation by controlling trade B. a political policy tha
which of the following types of organisms uses cellular respiration for their cellular energy needs
one book costs £2.99 how much do six books cost
Find the greatest number you can add to 4315 without having to regroup how did you find the number