maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

The Eighteenth Amendment, "Prohibition," was reversed by the _______ Amendment. A. Twenty-second B. Twenty-first C. Twentieth D. Nineteenth
name some of the social costs of instability
Solve the equation 8x-12=5+15
List of weapons used by JTF2?
Which sentence has an unclear or missing pronoun antecedent? A. You must turn in your forms, or it won't happen. B. You should carry your wallet at all times. C
what force keeps an object moving in a circle
In a democratic society, which of the following statements best describes how people earn a living? a People must have the same career that their parents had. b
Analyze the effect of the French and Indian War and its aftermath on the relationship between Great Britain and the British colonies. Confine your response to t
Which statement is true of creole dialect? A.its use is restricted to legal and official contexts. B.it is spoken exclusively on a small, remote island. C.its v
if 100 drops of liquid = 0.1 oz how many oz is 100 drops