switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Pls help me guys! Thanks =D
Sos someone help me IXL
How did Abraham Lincoln influence the Civil War? A. He was elected as a candidate who wanted to forbid slavery in new U.S. territories B. He voted to allow sla
A triangle has an angle that measures 40°. The other two angles are in a ratio of 11:17. What are the measures of those two angles?
When working with pie charts, what should the sum of the pieces equal?
The British Empire once controlled modern-day India. While many British historians once defended Great Britain's right to rule over foreign colonies, British hi
Interpretations based upon emotions or opinion are considered
Authors use various narrative techniques to manipulate time in a work of fiction. Cite examples of how the narrator influences time and pacing within the story.
5= p/4 what is the value of P, how do you solve?
Match each excerpt to the figurative language it uses. Tiles O, for a draught of vintage! that hath been Cool'd a long age in the deep-delved earth, Tasting of