channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

....Help Please.......
true or false one milliliter of water has a mass of 2.00 grams​
Juan's paper argues that conflict-resolution education should be increased in schools because school violence is increasing in the United States. During peer ev
I really dont understand please help Simplify: cotθ/cosθsecθ
An 18ft ladder leans against a house, reaching a point 14ft above the ground. How far is the foot of the ladder from the bottom of the house
How does the intended audience influence the tone of speech?
what is the value of the expression when b=5? 4b2 +2b2 - b2+5
Which is a correct comparison between the modern quantum model and John Dalton’s model of the atom? The modern model is not as widely accepted by scientists as
Mast cells play what key role in initiating an immune response?
Specifically, how were the scablands of eastern Washington created?