jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Find side BC for the triangle shown (round to the nearest tenth).
15 PTS (WILL GIVE BRAINLIST)
Please help me please please
Under the constitution, the people of the United states express their will most strongly by voting in the elections
who would win in a fight, Hawk or Miguel? Cobra Kai!!
HELP ASAP ILL GIBE BRAINLIEST IF U ANSWER CORRECT Directions: Write a sentence for the following word. Make sure that the sentence contains a context clue. Bro
(brainliest) is this a linear function?
how do I convert 550 nm to cm
1.The graph of g is a translation 4 units up and 5 units right of the function f(x)=5x.Which equation below is the correct function for g(x)? * g(x) = 5(x + 4)
I need help with this plz help