jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Compare and Contrast the elements in Group 1 to the elements in Group 17.
What is the enviromental problem/issue in the ecosystem?
factious : argumentative :: A. rhapsodic : critical B. efficacious : harmful C. beneficent : kindly D. facile : clumsy
what is 65/8 as a mixed number
Why can't chemical changes be reversed?
(link to the maths question) can anyone help?
how do you simplify -2n - (9-10n)
What is the direct variation equation if f(x) varies directly with x and f(x) = –12 when x = 6? (Points : 1) f(x) = –2x f(x) =-1/2x f(x) = –6x f(x) = –18x
what is nine hundred twenty-seven and fifteen hundredths in standard form?????????? HELP FAST PLEARE!!!????!!!!???
what is 7/21 in its simplest form