faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

5 times what equals 200
mrs.scott bought 24 tree seedlings on sale.The total cost of the seedlings would have been $360 at the original price.Mrs.scott saved a total of $3 on the price
what groups united to overthrow Justinian
I need help on these worksheets
What is 12 minus 1/2 plus 2/3?
If objects at the same distance suddenly decreased in mass, the gravitational force between them would .
What made Kush an important trading center
SPANISH ONE HELP!! thanks!
Trying to put ourselves into another's place to share for a moment his or her feelings, is often the starting point of
Jacob tapes down a piece of red tape on a basketball court. The piece of tape is 3535 yard long. He wants to divide it into sections that are each 110110 yard l