nastrid932 nastrid932
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Which is a better buy?

22 vitamins for $2 or 40 vitamins for $4

Respuesta :

09crabtreh
09crabtreh 09crabtreh
  • 02-12-2021

Answer:

i would say 40 for 4$

Step-by-step explanation:

bc ur getting double amount for 2$ and it will last longer

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2021

Answer:

40 victims for $4 sorry u was in my laptop and it didn't have the answer thingy so I'm doing it again lol

Answer Link

Otras preguntas

What problems brought on the tariff debates of 1827 and 1828? In what way did the South respond to northeastern demands for a higher tariff, and on what did the
what is the outlet of a river called
Solve for the variable X=5y for y
A large box of crayons holds 60crayons.There 10 crayons in each row how many rows are there ? What's the situation and the equation?
The kinetic energy of a substance is the _________ kinetic energy of its particles
Is 730.921 less than, greater than, or equal to 730,921?
How to do 103,727,495 in expanded form
A car is driven 100 kilometers in the 1st week, 130 kilometers in the 2nd week, 160 kilometers in the 3rd week, and so on. What will be the total distance trave
What is 1/3 of 9 if u know please tell me thanks
83/6 as a mixed number